EN

KURUMSAL

Kurumsal

Solem firması olarak 2013 yılında kuruluşumuzla beraber üretim faaliyetlerimiz dışında gıda ve gıda dışı müşterilerimize ambalaj konusunda geniş yelpazeli ürün çeşitliliği sunmaktadır. Solem, üretim ve tedarik hizmetiyle kendi ürünlerini müşterilerine sunmaktan ziyade, müşterilerinin ürünlerini üretmeyi hedef belirlemiştir.
Sürekli kendini yenileyen, mevcut teknolojik gelişmeleri, ulusal ve uluslararası teknik standartlardan ödün vermeden yakından takip ederek ambalaj formasyonunun ana teması olarak müşterilerine çok alternatifli tasarım ve ürünler sunmaktadır.

Misyon

Ambalajlama konusunda çözüm ortağı olarak her türlü opsiyonu ve çeşitliliği iş ortaklarına maximum düzeyde sağlamak.
İş ortaklarına minimum zamanda maksimum verimle kaliteli fark yaratıcı ve yüksek rekabetçi fiyatlı ürünler sunmak.

Vizyon

Kalitede, hizmette ödün vermeden müşterilerine ambalajlama konusunda çeşitliliğiyle bilinen ve güvenilen firma özelliğini sürdürebilmek.

Fsc, Bio, Cevre, Surdurulebilirlik

FSC belgesi ile beraber üretimin her aşamasında koruma ve gözetim yönetim sistemini uygulanmaktadır. Sürdürebilirlikle beraber ürünlerin hem çevre dostu olması sağlanıp hemde küresel ısınma CO2 salınımında azalma zinciri hedeflenmiştir. Yaşam döngüsü envanteri ve değerlendirme raporları ile ürünlerimizin BIO hammadesinden yapılan mamuller işlenmiştir.

Kurumsal Değerler

Solem olarak sürdürülebilir başarı ve müşterilerine sürdürülebilir tedarik hizmeti vermek, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak en öncelikli hedeftir.
Geri dönüşümlü, doğaya saygılı ve yüksek verimli ürünleri yenilikçi çözümlerle müşterilerine sunmayı kurumal değer olarak benimsemiştir.

KAĞIT

Solem, kağıt ürünlerinde hızlı tüketim ambalaj çözümleri, dondurma kapları , noddle kapları, çorba ve salata kapları olmak üzere farklı segmentler için çözümler sunmaktadır. Geniş hacim aralığında ürünlerle müşterilerin her ebatlarda ihtiyaçlarını karşılayıcı ambalaj hizmeti vermektedir.

Kağıt ürünleri;

 • 16 oz’den 38 oz aralığında farklı hacim ve boyutlarda,
 • Geniş çeşitli renk segmentlerinde,
 • Sıcak ve soğuk servislere uygun,
 • Doğaya saygılı geri dönüşümlü ürünler.

Kağıt ürünlerde kıvrılmış ve kapaklı ürünler olmak üzere iki ana kalem ürün grubu vardır. Kıvrılmış kağıt ürünlerde özel dizayndan kaynaklı kapağa ihtiyaç duyulmamakta, kapaklı ürünlerde ise thermoform PET & PP kapak çeşitleriyle farklı kombinasyonlarla çözümler sunulmaktadır.

KARTON

Solem firması olarak hızla büyüyen gıda dağıtım sektörüne yönelik kapsamlı bir paketleme çözümleri yelpazesi sunmaktadır. Tüketiciler take away servislerinde yüksek kaliteli ambalaj talepleri artmıştır.

Güçlü ve sağlam gıda ambalajı paketleme çözümlerimiz ile bu konuda geniş ürün yelpazesi ile müşterilerimize çeşitli olanaklar sağlamaktayız.

 • Çeşitli renk ve dizaynlarda,
 • Sıcak ve soğuk servis için uygun,
 • Doğa dostu ve geri donuşume uygun,
 • Take Away servisinde mükemmel ambalaj sunumlu,
 • Yiyeceklerin korunmalı taşınması konusunda ürünlerimiz uygundur

PİPET

Solem plastik pipetlerin yerine geçecek, doğa dostu geri dönüştürülebilir kağıt pipet ürünlerini de sunmaktadır. Eco ve Bio tabanlı hammadde ile müşterilerimize çeşitli dizayn ve ebatlarda kağıt pipet ürünlerimiz mevcuttur.
Kağıt pipetler doğayla dost ürünlerdir. Doğaya bırakıldığında normal geri dönüşüm ortamlarında parçalanırlar.

Kağıt Pipetler;

 • Farklı hacim ve ebatlarda,
 • Farklı dizaynlarda,
 • Gıda uygun boya kullanımı,
 • Plastik pipetlere alternatif,
 • Ekonomik ve Doğa dostu

İLETİŞİM

İletişim

Merkez Ofis
Kustepe Mah. Mecidiyekoy yolu,
No:12 Trump Towers Kule 2 Kat:18
Sisli-Istanbul-Türkiye
Telefon: +90 212 306 32 27 (pbx)
Fax : +90 212 306 31 01
Factory
Omerli Mahallesi Maltepe Mevki 3455 Hadimkoy
Arnavutkoy – Istanbul – Turkey